Terapia Orthokine – Leczenie zmian zwyrodnieniowych

Klinika Ortopedyczna OMED
leczy zmiany zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa
metodą Orthokine.

Orthokine® – to jedyna naturalna metoda leczenia zwyrodnień stawów i bólu pleców. Leczenie zwyrodnień polega na podaniu pacjentowi  jego własnych białek ochronnych otrzymanych z krwi od niego wcześniej pobranej. Terapia Orthokine® jest  autologiczną, bezpieczną, skuteczną i popartą badaniami klinicznymi formą leczenia.

Orthokin Warszawa

Orthokin Warszawa

Jesteś zainteresowany terapią?

Zadzwoń i umów się na spotkanie z chirurgiem ortopedą >

Leczenie zwyrodnień stawów za pomocą terapii Orthokine

jest autologiczną terapią  zwyrodnień i zapalenia stawów oraz zwalczaniu bólu pleców, będących skutkiem zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, stawów  międzykręgowych i stanów zapalnych korzeni nerwowych. Wykazano również skuteczność kliniczną w urazach mięśni i ścięgien.

Proces Orthokine
Mieszanina autologicznych białek surowicy (Orthokine® ) podawana do organizmu nie zawiera  żadnych obcych dla organizmu substancji. Terapia polega na podaniu pacjentowi mieszaniny autologicznych białek surowicy wytworzonych z jego własnej krwi. Dzięki tej metodzie przywrócony zostaje stan równowagi w miejscu zmienionym zapalnie, a proces zapalny i postępujące niszczenie tkanek zostają spowolnione  lub powstrzymane.

Terapia Orthokine  jest stosowana w miejscu dotkniętym procesem zapalnym wywołanym zmianami degeneracyjnymi stawów, hamując zachodzące zmiany i usuwając ból. 

 W pierwszym etapie terapii, za pomocą specjalistycznej strzykawki (EOT®II), z żyły  danego pacjenta zostaje pobrana krew. Konstrukcja strzykawki powoduje, że określone komórki pobranej krwi są pobudzane do produkcji właściwego białka przeciwzapalnego antagonisty receptora interleukiny-1 (IL-1Ra), które powstrzymuje proces zapalny w miejscu wstrzyknięcia. Antagonista receptora interleukiny-1 jest pozyskany bez dodatku innych, obcych dla organizmu substancji. Otrzymana w ten sposób surowica jest następnie wstrzykiwana w chory staw pacjenta, od którego pobrano krew.

 Skuteczność terapii Orthokine

została sprawdzona klinicznie i potwierdzona naukowo w badaniach klinicznych.  Ta naturalna metoda leczenia stawów stanowi osiągnięcie ortopedii molekularnej i opiera się na dokładnej obserwacji pacjentów, wieloletnich badaniach, wynikach testów przedklinicznych i badań klinicznych, doświadczeniach lekarzy i analizie międzynarodowej specjalistycznej literatury.

Terapia stosowana jest od 1998 roku w 488 licencjonowanych ośrodkach na terenie na całego świata. W sumie wykonano już prawie 483 tysiące wstrzyknięć surowicy.

 Leczenie stawów Orthokine – kolejność terapii

  1. Pobranie krwi  pacjenta
  2. Zdyntezowanie białek ochronnych podczas inkubacji krwi pacjenta
  3. Wytworzenie „Autologiczniej Kondycjonowanej Surowicy” z krwi pacjenta, czyli surowicy z nowopowstałymi białkami ochronnymi
  4. Wstrzyknięcie surowicy wyprodukowanej z krwi pacjenta w chory staw lub okolice zmienionego zapalnie nerwu (1-2 razy w tygodniu)
Metoda terapia Ortokine

Metoda terapia Ortokine

 Zapraszamy do kontaktu

newsy

Badania USG i klinika ortopedyczna w Warszawie

| Realizacja, optymalizacja i wdrożenie strony www : Maxdesign
|