Opublikował | w , | Możliwość komentowania Badanie Preluksacyjne > Poradnia preluksacyjna > Badanie bioderek dzieci została wyłączona

badanie preluksacyjne

Badanie preluksacyjne u dzieci – USG bioder

Poradnia preluksacyjna w Klinice Ortopedycznej  OMED  zajmuje się diagnostyką i leczeniem wad  stawów biodrowych u dzieci.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik diagnostycznych – USG  pozwala na  wczesne wykrycie wad stawów i ochronę dzieci przed kalectwem. Wcześnie wykryta wada zapewnia całkowite wyleczenie,  dlatego też  wszystkie dzieci powinny być badane nie później niż do 6 tygodnia życia! 

Poradnia preluksacyjna w OMED

zajmuje się diagnostyką i leczeniem wrodzonych i rozwojowych zniekształceń stawów biodrowych u dzieci oraz występujących w ich obrębie zakażeń i zmian.

Umów badanie USG bioder dziecka  >>

 

Dodatkowe informacje

Dysplazja u dzieci

Najczęściej występującym u niemowląt zniekształceniem stawów biodrowych jest dysplazja.

Wada ta może dotyczyć jednego lub dwóch stawów i sześć razy częściej występuje u dziewczynek. Schorzenie to swój początek ma w życiu płodowym, a jego rozwój postępuje wraz z wiekiem. Pojawia się ono wówczas, gdy główka kości stawowej leży nieprawidłowo we wgłębieniu miednicy czyli w panewce, najczęściej wskutek zbyt płytkiej panewki.

Przyczyny dysplazji nie są do końca poznane, jednak najczęściej wskazuje się na:
  •  geny
  • czynniki mechaniczne (np. nieprawidłowe ułożenie płodu)
  • wpływ hormonów ciążowych

W jaki sposób wygląda badanie preluksacyjne?

Lekarz rozpoczyna od badania ortopedycznego, czyli wzrokowo-dotykowej oceny układu kostno-stawowego niemowlęcia. Układa noworodka na pleckach na równym i twardym podłożu i sprawdza czy jego nóżki odwodzą się symetrycznie, czy główka kości udowej nie wyskakuje z panewki, czy pośladki są symetryczne, wreszcie, czy nóżki są równej długości. Na zakończenie specjalista kładzie maluszka na bok i wykonuje USG bioderek, które pozwala ocenić czy ich budowa jest prawidłowa. Badanie trwa kilka minut i jest całkowicie bezbolesne.

Preluksacja to badanie bardzo ważne dla zdrowia dzieci.

Pozwala sprawdzić czy ich biodra rozwijają się prawidłowo i zapobiec ewentualnym zmianom w przyszłości, kiedy dziecko będzie już chodzić.

Odpowiednio wczesne wykrycie wad stawów biodrowych pozwala na 100% wyleczenie. Zbyt późna reakcja lub zaniechanie badań preluksacyjnych mogą zakończyć się nie tylko problemami z nauką chodzenia, ale nawet trwałym kalectwem dziecka.

By diagnoza była pełna, konieczne jest trzykrotne przeprowadzenie badań – w pierwszym, trzecim i szóstym miesiącu życia dziecka.

Umów wizytę i USG swojego dziecka u specjalisty ortopedy

Umów badanie USG bioder dziecka  >>

 

 

newsy

Badania USG i klinika ortopedyczna w Warszawie

| Realizacja, optymalizacja i wdrożenie strony www : Brand Position
|