Opublikował | Możliwość komentowania AUTOLOGICZNY PRZESZCZEP CHONDROCYTÓW została wyłączona

PRZESZCZEP CHONDROCYTOW

Autologiczny przeszczep chondrocytów

Uszkodzenia powierzchni chrzęstnej stanowią poważny problem w leczeniu stawów. Spośród będących w użyciu metod leczenia chirurgicznego takich jak mikrozłamania, przeszczepy mozaikowe i autologiczne przeszczepy chondrocytów, te ostatnie rozwijają się szczególnie dynamicznie. Wprowadzenie autologicznych wyhodowanych in vitro chondrocytów w miejsce ubytku powoduje regenerację chrząstki stawowej o typie chrząstki szklistej. Kilkunastoletnie obserwacje pozwalają ocenić tę metodę jako skuteczną i dającą trwałą poprawę funkcji stawu. W ramach sesji zostanie zaprezentowana zmodyfikowana metoda ACI pozwalająca na implantację namnożonych chondrocytów bez użycia membran czy też struktur przestrzennych (scaffoldów), przez co metoda staje się stosunkowo łatwa technicznie i możliwa do stosowania w ośrodkach wyposażonych w podstawowy zestaw artroskopowy.

Podczas biopsji pobierana jest niewielka ilość chrząstki z nieobciążonej powierzchni kości udowej. Biopsja może być wykonana podczas artroskopii. W dalszym etapie komórki zostają wyizolowane i namnożone podczas procesu hodowli komórkowej. Proces hodowli komórek tkanki chrzęstnej trwa około 6-8 tygodni.

Następnie komórki zostają przeszczepione w miejsce ubytku tkanki chrzęstnej. Implantacja wykonywana jest podczas artrotomii. Specjalna mieszanka żelu i komórek jest dowolnie formowana i uzupełnia nawet bardzo nieregularną powierzchnię ubytku.

Metoda jest bardzo wysoko oceniana ze względu na bezpieczeństwo. Metoda ta zapewnia trwałą naprawę tkanki chrzęstnej.

Autologiczny przeszczep chondrocytów Z ZASTOSOWANIEM CHONDRON™

PRZESZCZEP CHONDROCYTOW

PRZESZCZEP CHONDROCYTOW

newsy

Badania USG i klinika ortopedyczna w Warszawie

| Realizacja, optymalizacja i wdrożenie strony www : Maxdesign
|